Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART- SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – AĞUSTOS 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART- SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – AĞUSTOS 2014

HOME ART- SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – AĞUSTOS 2014

home art ekim

Soru: Banyomuzu yeniliyoruz ankastre w.c hem yer tasarufu hem hijen açısından ilk tercihim, ancak rezervuarı gömmek için duvarın kalın olması gerekiyormuş. Ne yapmalı, bir öneriniz varmı?

Cevap: Evet belli bir oranda duvar kalınlığımız yok ise ankaste malesef olmuyor, ama alçıpanla suni bir duvar yapıp rezervuarı içine gömebiliriniz. Zeminden kaybettiğimiz 25 cm lik yeri, rezervuar üst noktasından sonra kazanca çevirebiliriz. Duvar yan kapamaları tavana kadar çıkıp içine ahşaptan raf koyabilir değerli hale değtirebilirisniz.

Ekran Resmi 2014-07-17 14.57.54

 

Soru: Salonumuzun en güzel duvarında radiator var ama biz o duvaro değerlendirmek istiyoruz. Ne yapmalı?

Cevap: Radyatör olan Alana dolap görüntüsü verip ona kapama yapabilirsiniz. Kapakları izgara şeklinde planlayın ki ısıyı odaya yayabilsin. Üst kısımda ki alanı iste açık Gümüşlük veya kütüphane olarak değerlendirebilirsiniz. Bu tasarımla radyatörlerinizi saklamış ve ayni zamanda değerli bir alan elde etmiş olucaksınız.

Ekran Resmi 2014-07-17 15.00.01

 

Soru: Hobi odamız çok küçük hem eşya koyabileceğimiz hem mekanı büyük gösterecek bir fikre ihtiyacımız var. Yardımcı olurmusunuz lütfen?

Cevap: Alan küçükse uygun bir duvara mdf lamdan raflar elde edip, duvara uygun bir montajlama yöntemi ile montajlayın. Sonra raf aralarındaki alanlara ayna montajlayın. Aynanın yaratmış olduğu derinlik duygusu mekanı algıda büyütecek . ayni zamanda bazı eşyarınızıda bu raflar üzerine yerleştirebilirsiniz.

Ekran Resmi 2014-07-17 15.03.45

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>