Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART- SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – EKİM 2013 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART- SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – EKİM 2013

HOME ART- SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – EKİM 2013

home art ekim

Soru: Tarihten gelen çini taşı, evimin salonuna yer vermeyi hayal ettiğim bir malzeme, ancak kalınlığı dolayısıyla kod farkı  oluşturacağından tüm evin döşemesinde kullnmam gerekiyormuş, ben bu duyguyu  sadece salonuma nasıl taşırım, bu konuda bir öneriniz olurmu?

 

Cevap: Modası hiç geçmeyen cini karoların kalınlığı ve kumla montajı nedeni ile uygulanması pek de kolay değildir. Ancak  EGE SERAMİK çimento ve topraktan tektek elde edilen karolardan esinlenerek farklı desen alternatifleri ile  bu line’ı üretmiştir. Hayalinize cevap verebilecek olan bu ürünü parke ile birleştirmeniz ve hatta masa altına, parke içine göbekler oluşturmanız bile mümkün. Seramikleri kalekimle montajlanmakta.

Ekran Resmi 2014-01-01 17.55.13   Ekran Resmi 2014-01-01 18.34.45

 

Soru: Evimizin tamamında doğal malzemeler kullandık, dogal ağaç massif parke gibi. Banyoya gelince bu doğallığı bozmadan yurumenin doğru olacağını düşünüyoruz.Duvar seramiği yerine bir öneriniz varmı?

 

Cevap: Evet evinizin tamamında doğal malzemeler kullanmışsanız banyonuzda da devam ettirmelisiniz. önerim suya ve neme dayanıklı hakıkı Hindistan cevizi kabuğu (coconut) ağacından üretilmiş duvar kaplaması olacak. SPEK firmasının ihalatını yaptığı bu ürünler doğası gereği neme suya dayanıklıdır. Dekoratif olarak iç mekanda ıslak hacimlerde kullanılabilir. Önemli olan suya dayanıklı bir yapıştırıcı ile uygulamanız. Doal taşla veya boya ile kombinlemeniz halinde çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ekran Resmi 2014-01-01 18.35.02   Ekran Resmi 2014-01-01 18.35.22

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>