Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART – SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – HAZIRAN 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART – SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – HAZIRAN 2014

HOME ART – SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – HAZIRAN 2014

home art ekim

Soru: Salonunumuzun bir alanini hobi alanı olarak kullanıyoruz. Fakat genel alanı ile biraz iç içe. salonu daraltmadan bu iki alanı fonksiyonel olarak nasıl ayirabiliriz?

Cevap: Alçipandan iki suni kolon oluşturup arasına amorf bir şekilde mobilyadan geniş raflar montajlatın. Bu yöntemle yarı açık fonksiyonel bir seperasyon yaratmış olacaksınız. Seperasyonu yapının bir parçası algısı yaratması adına duvarlarınızla ayni renkte boyatmanızı öneriyorum.

Ekran Resmi 2014-07-17 13.55.28

 

Soru: Yaz akşamları için bahçemde romantik bir alan yaratmak istiyorum.Ne yapabiliriz?

Cevap: İki metre kare alana kayrak taşı ile zemin döşemesi yapip yine ayni taştan bir şömine yapabilirsiniz. Dumanının çıkışı için bir baca değili birakmanız yeterli. Ve Iki şık bahçe sandalyesi ile oldukça romnantik bir alan yaratabilirsiniz.

Ekran Resmi 2014-07-17 13.59.56

 

Soru: Evimiz eski bir yapı oldugundan yere kadar camlar veya fransız balkonlar yok malesef ama Bahçemiz çok güzel ve evin yaşam alanine dahil etmek istiyorum bir şekilde. Genel mimariyi bozmadan ne yapmamızı önerirsiniz.

Cevap: Öncelikle parapet kısmını yıkıp, cam için de genel mimariye uygun ahşap doğrama ürettirmenizi öneririm sistem katlanır kanatlı olur ise bahçenizle evinizi bir arada yaşama sansınız olabilir.

Ekran Resmi 2014-07-17 14.04.21

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>