Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – MART 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – MART 2014

HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – MART 2014

home art ekim

Soru:Genc ve evli bir çiftiz evimiz eğimli bir araziye oturduğundan bahce katı -1 katına denk geliyor. Salonu bu alanda yapmayı uygun gördük.ancak -1 kati oldugundan tavan dusuk, mekani canlandıracak tavan aydınlatmalarında kullanamıyoruz. Tavan basikligini kamufle edecek bir öneriniz varmı.

Cevap: Genc ve dinamik bir aile yapısına bu tarz düşük tavanlı yapilar icin gergi tavanın altına istediğiniz forumda metal konstrüksiyonla bir omurga yaptırıp gergi sistemini beyaz renkte kullanırsanız tavanının düşüklüğüne derinlik katacak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.sistemi aynı zamanda aydınlatma olarakda kullanmış olacaksınız. dimerli sistem bağlantı kurduğunuz takdirde gerektigi zaman atmosferi romantik bir atmosfere donuşturecektir.

Ekran Resmi 2014-03-16 16.53.11

 

 

Soru: Evimiz dar bir m2 üzerine planlandı, ancak 3 katlı, giriş katında misafirler için w.c tasarlanmamış.  İnşaatı bitmiş bir eve w.c ilave edebilirmiyiz. Bir öneriniz varmı?

Cevap: Merdivenin alt misa mobilya ile aynı renk hapsaptan tavana kadar dev kapılar Yaptırıp icine w.c tefrişatlari koydurabilirsiniz. Kapının tavana kadar yükselmesi ve amarf hareketler yapıp merdivenler birleşmesi durumunda  heykel niteliginde Cok şık fonksiyonlar bir duvar kaplaması yaratmış olacaksınız.w.c ihtiyaç duyulduğu anda kapısı açılacak.

Ekran Resmi 2014-03-16 16.52.06

 

 

Soru: Giriş ve salonu ayırmak için Işığı bloklamadan yaratabilecegimiz bir  yöntem önerebilirmisiniz?
Cevap: Istediğiniz desenden kalıp çıkartıp poli üretandan dokum bloklar elde edebiliriz.istediğimiz renge boyanabilen malzeme dekorunuza kombine edebilir.

Ekran Resmi 2014-03-16 16.51.36

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>