Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART- SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN- MAYIS 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART- SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN- MAYIS 2014

HOME ART- SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN- MAYIS 2014

LÜTFİYE ÇETİNER

Sour: çok yüksek tavanlı hüçük bir dairemiz var. Home ofis çalişmaya başlayacağım, evin düzenini bozadan bir masa ve kütüphane nereye koymalıyım?

Cevap: Daireniz yüksek tavanlı ise salonunuzun en uygun tarafına yarım asma kat atıp ferah bir çalişma alanı yapabilirsiniz. Demir konstrüksiyonla bunu yapmanız daha kolay ve hızlı olucaktır. Fonksiyonel hale gelen alan salona bir anlam ve görsel olarakda etki katacaktır.

Ekran Resmi 2014-07-17 11.48.27

 

Soru: Oğlum büyüdü ve kendine ait büyük bir oda istiyor. Çatı katını ona göre düzenlemek istiyoruz ama tavan eğiminden dolayı dolap ve yatak başı hiç bir yere konabilecek gibi değil. Bu alanı verimli nasıl kullanabiliriz?

Cevap: Eğimi düşük olan çatı dairenizi yatak odası haline dönüştürmenin en effektiv yolu yatağı odanın ortasında konumlandırmak olacaktır. Merdiven çıkışını kamufle etmek için ise dolabı yatak başına yerleştirmenizi öneriyorum. Hem ortada duran yatağın boşlukta olduğunu hissetmeyi önliecek hemde en yüksek olan alanı değerlendirmiş olacaksınız.

Ekran Resmi 2014-07-17 11.52.12

 

Sour: Salon kot altında olduğundan karanlık ve kasvetli, kot altında olduğumuzu unutturucak bir dekor önerebilirmisiniz?

Cevap: Kot altında olduğunuz algısını değiştirecek alternatiflerden biri duvarların işiklandırılması olabilir. Gergi tavanı duvarda kullanmanızı önerebilirim, derinliği 3 veya 4 cm olan nişler yaratıp, içine led şeritler monte edilmeli. Işık sayesinde elde edilecek derinlik kasvetten uzaklaşıracaktır. Doğa, yaz, kiş, hangi duyguyu daha çok seviyorsanız o görüntüyü gergi tavana dicital olarak basırmanız mümkün ve hatta mevsime göre değiştirmeniz de mümkün.

Ekran Resmi 2014-07-17 11.56.52

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>