Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – NİSAN 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – NİSAN 2014

HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – NİSAN 2014

home art ekim

Soru: Salonumuzun kapısı öyle bir yerdeki, sağa açılsa televizyon ünitesi önüne geliyor sola açılsa salonu ikiye bölüyor dişarıya açilsa kordiru bölüyor, hiç konmasa içerde ısı tutamayız. Sürgülü kapı önerildi, ancak mutfak kapı gibi olmazmı?

Cevap: İç dekorasyon düşünülmeden tasarlanmiş mimari yapılarda, bu tarz sıkıntılar için dez avantajı avantaja çekmenin yollarını bulmak gerek. Kapının sürgülü kapı olmasından başka çeresi olmadiği görünüyor, ancak çok kreativ bir model veya rankle mekanın göz bebeği haline sokabilirsiniz. Görüntüdeki örneğe bakınız.

Ekran Resmi 2014-03-16 17.12.40

 

Soru: Bizden önceki kiracılar mutfak salon arasındaki servis kapasını kapatıp buzdolabını koymuşlar, bizim buz dolabımız ankastre olduğu için mutfak tezgahından bağımsız olamıyor, buz dolabı için olusturulmuş bu nişi ben ne yapmalıyım?

Cevap: Bu Alana hem fonksiyonel hemde görsel bir alan yaratabilirsiniz. Arka duvarını karatahta boyası ile boyayıp, uçan raflar koyup çalişma alanı yapabilirsiniz, kurabiye kavanzları günlük ihtiyaç listesi gibi aksesuarlarla yaşanır hale getirebilirsiniz.

Ekran Resmi 2014-03-16 17.12.24

 

 

Soru: Apartmanın bahçesi istinat duvarını görmekte ve binanın  konumu gereği sürekli gölgede. Kasvetli bir duvar. Ne yapsak?

Cevap: Yeni trend olan bahçe duvarı  yapıp duvarlara çiçekler astırabilirsiniz. Sulaması gizli borularla oluşturulmuş,drenajı montajı v.s gibi her detay düşünülmüş olan sistemde Güneş görmeden yetişen bitkiler seçmeniz yeterli olucaktır. Görseldeki gibi ama yağmurdan ekilenmiyecek aksesuarlar kullanıp düz duvara sevimli bir peysaj yaratın.

Ekran Resmi 2014-03-16 17.12.11

 

 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>