Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – OCAK 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – OCAK 2014

HOME ART – SİZ SORUN MİMARINIZ YANITLASIN – OCAK 2014

home art ekim

Sour: Yemek alanında yemek masasının karşıladığı duvar oldukça geniş ve gün ışığı almakta. Bir tablo yerine kendimin yapabileceği daha sanatsal bir şey önerebilirmisiniz?

Cevap : duvarın masayı karşıladığı aksa gelişi güzel civiler çakın sonrada çelik tel veya kalın iple çivileri dolandırın dolanan malzemeyi duvarla ayni renk boyattıktan sonra doğal ışıgın yansımasıyla oluşan gölge oyunu ile kendi sanatınızı yaratmiş olacaksınız.

Ekran Resmi 2014-01-01 19.30.29

Soru: Evimizin mimari yapısında avlular mevcut . Bu alanda yağmur sonrası oturmak mümkün değil, su birikintisi kalıyor ne yapmalıyız ?

Cevap: Eğim veya derenaj yapılmamışsa su  birikmesi çok doğal. Çözüm olarak tüm alanı kırıp eğimli bir zemin yapmaktansa alanın orta kısmına drenaj yaratmak daha kolay ve gorsel olarak da  etkileyici bir görüntü yaratabilir. 3 cm derinlik yaratarak bir karkas üzerine 2 mm aralıklarla emprenye edilmiş rabıtalar kullanabilirsiniz. Bu çözümle yağmur, birikmeden yaratmış olduğumuz drenajdan akıp gidicektir.

Ekran Resmi 2014-01-01 19.31.45

Soru:  Evimizin bazı tavan ve duvarları dekor amaçlı ham kalıp beton olarak bırakılmış. Ancak ilaveten bazı alanlara aydınlatma eklemek istiyorum. Görüntüyü bozacagından ne sıva altı ne dıva üstü kablo getiremiyoruz ne önerirsiniz?

Cevap: Aydınlatma ihtiyacı duyduğunuz alanlara ahşaptan bir asma tavan yaptırabilirsiniz. Kabloyu saklar istediğiniz adet te ışık monte edebilirsiniz. Bu kontras renk uyumu ham betona çok yakişacaktır.

Ekran Resmi 2014-01-01 19.32.27

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>