Warning: Creating default object from empty value in /home/blackber/tekniknoktamimarlik.com/wp-content/plugins/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
HOME ART-SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – TEMMUZ 2014 – Tekniknokta Mimarlık

HOME ART-SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – TEMMUZ 2014

HOME ART-SİZ SORUN MIMARINIZ YANITLASIN – TEMMUZ 2014

home art ekim

 

 

SORU: Fazladan 5 M2 bir odamız var, çocukların arkadaşları gelip kaldığında orda misafir etmek düşüncesindeyim. Ancak çok küçük hizmetli odası görünümünde olmamısı için ne yapsak?

CEVAP: odanın en kısa tarafına yatağı konumlandırın. Klostrofobik duygudan çıkarmak için ve özellikle düşünülmüş algisı yaratmak için yatak başı ve ayak kısımlarına kütüphane düşünebilirsiniz. Yüksek ahşap pervazlarla çevrelenen yatak, Mekan darlığından değil tasarımından dolayı üretildiği algısı yaratacaktır.

Ekran Resmi 2014-07-17 14.14.48

 

Soru: Dairemizde yüklük dedikleri bir çatı arasına sahip.Orayı çok hızlı nasıl yaşanır hale getirebilirim? Ve nasıl kullanabilirim?

Cevap: Zemine beyaz pvc yapip bembeyaza boyatıp tavan eğiminin başladığı noktaya kadar çalişma masası ve kütüphane yapın, yine açık renkler tercih edin ki mekanın darlığı tavanın basıklığını kamufle etsin. kullanım olarak ise hobi.odası, home ofis, okuma alanı gibi diğer alanlardan uzak izole bir alan düşünmenizi öneriyorum.

Ekran Resmi 2014-07-17 14.21.23

Soru: Evimizin üst katında koridorumuzun üç kısmı anlamsız ölü bir alan isgal etmekte,ordan banyoya bir iki m2 dahil etsem çok iyi olur diye düşünürken. Duvarın içinde kolon çıktı. Yani mekan içinde 60’ lık bir kolon. Yapabileceğimiz bir şey varmı?

Cevap: Bu durumu avantaja çevirip kolon’la duvar arsına tezgahlı lavabonuzu koymayı öneriyorum. Planlanmiş bir niş gibi.

Ekran Resmi 2014-07-17 14.44.09

 

 

Share post:

Leave A Comment

Your email is safe with us.

/** * @package Monolit - Responsive Architecture Wordpress Theme * @author Cththemes - http://themeforest.net/user/cththemes * @date: 17-2-2016 * * @copyright Copyright ( C ) 2015 cththemes.com . All rights reserved. * @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE */ ?>